İşlem Rehberi

Sipariş Aşamaları

-Nasıl Sipariş Veririm?

Web sayfamızdaki Kampanya ve Fiyat bilgilerine, üye olmadan da ulaşabilirsiniz. Üye olarak veya üye olmadan sipariş verebilirsiniz .

-Nasıl Üye Olurum ?

Sipariş verebilmek için ana sayfada, site içi arama bölümünün sağında yer alan "Yeni Üyelik Oluştur" butonunu tıklayınız.
Üyelik bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz ve KAYDET butonuna basınız.

-Alışverişe başlamak için?

- Belirlediğiniz Üyelik şifreniz ile E-Mail adresinizi ana sayfada bulunan E-mail ve Kullanıcı Adı bölümüne girerek alışverişe başlayabilirsiniz.
- Alışveriş yaparken seçtiğiniz ürünleri sepetinize SEPETE EKLE butonu ile ekleyebilirsiniz.
- Sepetinize ürün eklediğinizde; sayfanız SEPETİNİZE yönlenmeyecektir. Farklı bir ürün daha sepetinize eklemeyip direk satın alma yapmak istiyorsanız sayfanın sağ üst köşesinde bulunan "Sepetim" butonuna tıklayarak sepetinize gidebilirsiniz
- Sepetiniz sayfasında adet kısmından ürününüzün adetini değiştirebilir, ürününüzün KDV dahil toplam tutarını görebilir veya sepetinizden ürünleri silebilirsiniz.

- Sepet sayfasının ilk aşamasında alışverişinizde kullanmak istediğiniz ödeme tipini (kredi kartı, havale, tek çekim, kredi kartı ile taksit...) sayfanın alt kısmından seçerek "Devam Et" butonuna tıklayarak "Teslimat Bilgileri" adımına geçebilirsiniz.
- Teslimat Bilgileri adımında kargo, adres ve ödeme bilgilerinizi girerek adres kaydınızı oluşturup kaydetmelisiniz.

- Daha sonra "Teslimat Bilgileri" adımından ürünlerinizin geleceği adresi seçmelisiniz. (Adresin sağ tarafındaki "adresi seç" butonunu tıklayarak.)

- Faturanızdaki adresin farklı olmasını istiyorsanız "Fatura üzerinde yazan adresi farklı belirlemek istiyorum" bölümünü tıklayarak fatura adresini giriniz. Ve ardından kullanmak istediğiniz kargo seçeneğini seçerek "Devam Et" butonuna tıklayınız ve "Ödeme Bilgileri" adımına geçiniz.

- Siparişinizin faturasının doğru kesilebilmesi ve teslimatta problem yaşanmaması için fatura bilgilerinizin ve teslimat bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olunuz. 
- Ödeme sayfasında karşınıza alacağınız ürünün KDV hariç fiyatı, KDV tutarı, Kargo tutarı ve toplam tutarı gelmektedir. Hemen altında olan Ödeme Bilgileri bölümünü doldurarak sepetin son aşaması olan "Sipariş Onay" aşamasına geçebilirsiniz.
-Bu sayfada fatura, teslimat, sepetinizdeki ürünler ve miktarı, ödeme seçeneğinizin doğrulunu kontrol etmeniz, ön bilgilendirme formunu okuyarak okuduğunuzu kabul etmeniz, satış sözleşmesini okuyarak onaylamanız gerekmektedir.

-Alışverişi tamamlamak için :

- Ödemenize ait bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmelisiniz.
- Ödeme bilgilerinizi girdikten sonra siparişinizi ve alışverişinizi tamamlamak için sayfanın alt kısmında “ Siparişi Onayla” ve “Şifre ile (3D Secure) Siparişi Onayla” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir.
- “Şifre ile (3D Secure) Siparişi Onayla” butonu ile yapacağınız ödemelerde 3D Security sistemi devreye girecektir. Lütfen bankanızın sizi yönlendirdiği sayfada işlem sırasını takip ediniz.
- Ödeme için bilgilerinizi doğru girdiğinizde siparişinizin tamamlandığını belirten bir sayfa karşınıza gelecektir.
- Bu sayfada sipariş numaranız, ödeme bilgileriniz, aldığınız ürünler, teslimat ve fatura adresiniz bulunmaktadır. Bu bilgiler aynı şekilde mail adresinize de gönderilmektedir.
-“Siparişi Onayla” butonu kullanılarak yapılan alışverişlerde; banka ya da
ALFA TAAH. BİLİŞİM ELEKTRİK ELEKTRONİK İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Kredi Kartı Güvenlik Birimi gerekli durumlarda, siparişiniz ile ilgili onay alabilmek için kredi kartı sahibine, sistemlerinde kayıtlı bir telefon numarasından ulaşması gerekebilir. Kredi kartı sahibine kayıtlı telefonlardan ulaşılamaz ise siparişinizi kredi kartı sahibinin güvenliğini sağlamak amacı ile iptal edebilmektedir. 
Siparişinizin banka tarafından onay alabilmesi için; bankanızda ve sitemizde kayıtlı kişisel iletişim bilgilerinizin güncellenmiş olması gerekmektedir.


Bilgilendirme

İşleminiz tamamlanmadan önce bilginize sunulacak mesafeli satış sözleşmesini satış tamamlandıktan sonra sisteme gireceğiniz elektronik posta adresinize göndereceğiz ve altı ay süreyle sizin için saklayacağız. Satış tamamlandıktan sonra internet sitemiz üzerinden mesafeli satış sözleşmesine ulaşmanız mümkün olmayacaktır.Siparişiniz tamamlanmadan önce girdiğiniz verilerin doğruluğunu kontrol edebilmeniz amacıyla sipariş özetiniz ekrana yansıyacaktır. Bu aşamada siparişin tamamlanmasından önce iptal butonunu kullanarak siparişinizi iptal edebilir ve sepetin ilk adımına geri dönebilirsiniz. İsterseniz üst bölümden sepetin istediğiniz aşamasına tıklayarak o aşamaya tekrar gidebilir ve değişiklik yapabilirsiniz.”“Tüketici, şikâyetine ilişkin bir uyuşmazlık söz konusu olması hâlinde Tüketici Hakem Heyetlerine veya Tüketici Mahkemelerine başvurabilir. Tüketici hakem heyetlerinin, uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkili olmalarına ilişkin parasal sınırlar;a) Büyükşehir statüsünde olan illere bağlı ilçelerdeki ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 4.570 Türk Lirası,
b) Büyükşehir statüsünde olan illerdeki il tüketici hakem heyetleri için parasal sınır, 4.570 Türk Lirası ile 6.860 Türk Lirası arası,
c) Büyükşehir statüsünde olmayan illerin merkezlerindeki il tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır, 6.860 Türk Lirası,
ç) Büyükşehir statüsünde olmayan illere bağlı ilçelerdeki ilçe tüketici hakem heyetleri için üst parasal sınır 4.570  Türk Lirası olarak tespit edilmiştir.Bu değerlerin üzerindeki uyuşmazlıklar için tüketici hakem heyetlerine değil, tüketici mahkemelerine başvuru yapılır. Yetkili merci, tüketicinin yerleşim yerinin bulunduğu veya tüketici işleminin yapıldığı yer tüketici hakem heyeti ve tüketici mahkemeleridir.Uyuşmazlık hâlinde ayrıca tahkim ve arabuluculuk gibi ülkemizde kabul edilen tüm alternatif uyuşmazlık çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Alternatif uyuşmazlık çözüm yollarının daha hızlı, daha ekonomik ve daha etkin olduğu bilinmektedir. Bu çözüm yollarına başvurmak, hukuki çözüm yollarına başvurma hakkınızı ortadan kaldırmayacaktır.”

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR